Vad är det bästa med IntensivePT

Vi har under snart 10 år försökt bygga en utbildning helt efter våra elevers önskemål. Vi frågar helt enkelt elever vad de vill ha mer av, vad de vill ha mindre av, vad som skulle underlätta deras studier, m.m.

Vårt största fokus har sedan många år varit att bygga upp en stark community efter att utbildningen är avslutad. En plats där man kan ställa frågor, få inspiration samt bygga kontakter med andra i branschen. Allt från att få hjälp med klienter till att få feedback på sin nya hemsida. Gruppen finns där för dig.

Att plugga i sin egna takt har varit genomgående viktigt för våra elever. Därför sätter vi inga krav på att man måste vara med live eller hur lång tid man har på sig att göra klart utbildningen. Man kan se inspelningarna när man vill och hur många gånger man vill. Behöver man ett år på sig att ta sig igenom utbildningen kommer våra lärare finnas där genom hela resan.

När vi i denna intervju frågade våra elever vad deras personliga erfarenhet av utbildningen var fick vi dessa svar:

Andreas Hurtig