Läkare, Kiropraktorer, Näringsfysiologer, Sjukgymnaster, Personliga Tränare, Kostrådgivare. IntensivePT har handplockat de som är bäst inom sitt område. Allt för att se till att det är högsta möjliga kvalité på alla föreläsningar.


alexander hallgren utbildning personlig tränare

Alex
Hallgren

Läkare
M.D. ST-Läkare inom ortopedi
PH.D. Student
Forskar om korsbandsskador


alexander@intensivept.se

hanna moisander pt kurs licens

Hanna
Moisander

Lic. Personlig Tränare
Lic. Kostrådgivare
Egenföretagare
CrossFit Level 1


hanna@intensivept.se

patrick rapp personlig tränare kurs

Patrick
Rapp

Ägare av Sport Performance Center
Examen i Idrottsvetenskap
Lic. Personlig Tränare

Finalist “Årets PT”

patrick@intensivept.se

tex+filin

Tex
Filin

Fysioterapeut
Lic. Personlig Tränare

Lic. Sportmassage
Lic. FMM-coach

tex@intensivept.se

hassan ali ryck och stöt

Hassan
Ali

lic. personlig tränare
Svensk mästare
Internationalla medaljer
Ryck / Stöt

info@intensivept.se

vilma litens.jpg

Vilma
Litens

Nutritionst
Kandidatexamen Karolinska
Kostrådgivare
Kostexpertt på Addwell


info@intensivept.se

andreas hurtig biomekanik

Andreas
Hurtig

Lic. Personlig Tränare
Science of Exercise - Stanford University
Sports & Society - Duke University
System Science & Obesity - J.H University


info@intensivept.se

casper nevala personlig tränare

Casper
Nevala

LIC. personlig tränare
lic. kostrådgivare
Tävlar i styrkelyft
Håller i skivstångsträning

info@intensivept.se

tommy Vestergren personlig tränare

Tommy
Vestergren

Lic. Personlig Tränare
Lic. Kostrådgivare
Äger SV. Fitnessakademin
Supportansvarig


support@intensivept.se

daniel evaldsson personlig tränare

Daniel
Evaldssson

Lic. personlig tränare
Lic. Kostrådgivare
Ägare Natural fit
Konditionsträning

support@intensivept.se

annea hellgren pt

Annea
Hellgren

Lic. personlig tränare
Lic. kostrådgivare
Lic. gravidtränare
Praktiskt team

info@intensivept.se

dori tul

Dori
Tul

Country manager Island
Lic. personlig tränare
Lic. kostrådgivare
Master i dairy science

info@intensivept.se

helena grönblom personlig tränare

Helena
Grönblom

Media manager
Master of Arts
Clothing designer
Graphic DesignerArt Director

info@intensiveptse

erik lavesson personlig tränare

Erik
Lavesson

Leg. Sjukgymnast
Lic. Personlig Tränare

Fysioterapeut - Karolinska
Studerat Idrottsmedicin


erik@intensivept.se

maria michael pt licens

Maria
Michael

Näringsfysiolog
Publicerad forskare
Master i utveckling
Master Health Behavior Change


maria@intensivept.se

emma lundin personlig tränare kurs

Emma
Lundin

Lic. Personlig Tränare
Lic. Kostrådgivare
Utbildad i Träning för gravida
Diplomerad i Sportmassage


emma@intensivept.se

joakim hellström pt utbildning

Joakim
Hellström

Akademiska Sjukhuset
Lic. Massageterapeut

Lic. Personlig tränare
Lic. FMM-coach

Joakim@intensivept.se

karl gullö utbildningsansvarig

Karl
Gullö

Lic. Kostrådgivare
CrossFit Level 1
CrossFit Level 2
PT-chef PT365


karl@intensivept.se

pierre sundin personlig tränare

Pierre
Sundin

Lic. Personlig Tränare
Lic. Kostrådgivare
Mental coach
Kampsportstränare


pierre@intensivept.se

alfons fallqvist årets pt

Alfons
Fallqvist

Driver AF Träning & rehabilitering
Lic Personlig Tränare
Diplomerad sportmassör
Finalist i "Årets PT 2018"


alfons@intensivept.se

Robin olsson personlig tränare

Robin
Olsson

Sv. mästare Athletic Fitness
Sv. mästare men’s physiquE
lic. personlig tränare
föreläser om kosttillskott

info@intensivept.se

jennie jensen pt

Jennie
Jensen

Lic. mammamage
Lic. Personlig tränare
Lic. Kostrådgivare
Advanced personal trainer

jennie@intensivept.se

hanna olsson personlig tränare

Hanna
Olsson

Administration
Lic.personlig tränare
Lic. kostrådgivare
Lic mammatränare

support@intensivept.se

Indrek Reilson

Indrek
Reilson

Country manager estland
Lic. personlig tränare
Master i business development
Copenhagen business school

info@intensivept.ee

poppe mäkäräinen

Poppe
Mäkäräinen

country manager finland
Lic. personlig tränare
Advanced personal trainer
Lic. kostrådgivare

support@intensivept.fi